День пам'яті та примирення
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років. Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства – загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних націй) – і в складі Червоної армії, й армій західних союзників, і підпільних рухів Опору – та здійснили значний внесок у перемогу над нацизмом. А українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Ціною перемоги стали надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі. Загинуло понад вісім мільйонів: близько 3 мільйонів воїнів та 5 мільйонів цивільних.
Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ. Сьогодні в с.Коростівці відбулося покладання квітів до пам'ятника Загиблим воїнам. Для здобувачів освіти 6-9 класів був проведений урок пам'яті "ПАМ'ЯТАЄМО та ПЕРЕМАГАЄМО!", який провели вчитель Історії Зрібняк Г.Б. та педагог-організатор Новік К.С. У День пам’яті та примирення, ми вклоняємося перед усіма, хто захищав рідну землю й світ від нацизму.
Ми відзначаємо подвиг українського народу та його внесок у перемогу антигітлерівської коаліції. Зараз ми так само боронимо нашу Україну, б’ємося за мир та свободу. Ми відчули що таке війна, відчули весь біль і розпач, але нікому і ніколи не віддамо нашу землю, знаємо і пам’ятємо ту ціну, яку заплатили наші предки.
Вічна пам'ять та вдячність усім загиблим під час Другої світової війни!