Методичне об'єднання освітнього округу вчителів початкових класів та вчителів історії
Методичне об'єднання освітнього округу вчителів початкових класів та вчителів історії
9 грудня на базі Коростовецької ЗОШ І-ІІ ступенів були проведені методоб'єднання Носковецького освітнього округу вчителів початкових класів (1-2 класи), історії та правознавства. Під час засідань було розглянуто теоретичні і практичні питання. Вчителі обмінялися досвідом з теми «Системно-діяльнісний підхід як філософія освіти початкової школи. Мовно-літературна освітня галузь» (матеріали підготувала вчитель Щербатюк М.В. Коростівецької ЗОШ І-ІІст.). Марина Василівна детально проаналізувала шляхи розвитку вмінь і навичок та поділилася власним досвідом. Вчитель Коростівецької ЗОШ І-ІІ ступенів Зрібняк Г.Б. підготувала виступ на тему «Розвиток ключових компетентностей учнів, підвищення їх соціалізації та адаптації до життя в громадянському суспільстві шляхом удосконалення освітнього процесу на інноваційній основі на уроках історії».
Також члени методоб'єднань відвідали показові уроки у 1 класі (вчитель Грибік Т.Є.) та у 9 класі (вчитель Зрібняк Г.Б.).
Вчителькою початкових класів Грибік Т.Є. було проведено урок на тему: «Формування початкових умінь читати, розглядати дитячу книжку. Прогнозування орієнтовного змісту тексту за заголовком та ілюстраціями на обкладинці книжки». Присутні члени МО мали змогу побачити змістовний цікавий урок. Учителькою було використано ряд інтерактивних методів та прийомів, завдяки яким учні впродовж уроку були активними, показали свої знання на достатньому рівні. Під час обговорення уроку було зроблено акцент на використанні прийому «Щоденні 5». Вчителі також поділилися тим, як вони застосовують даний прийом у своїй роботі.
Вчителем історії та правознавства Зрібняк Г.Б. було проведено урок з правознавства на тему: «Правова характеристика понять «людина», «особа», «громадянин». Громадянство України». (тип уроку: урок формування компетентностей; форма проведення уроку: урок-подорож). Вчителі історії та правознавства округу зазначили, що Зрібняк Г.Б. вміло організувала роботу учнів на всіх етапах уроку. Особливу увагу вчитель звертає на формування ключових та предметних компетентностей, розвиток пам’яті, мислення, вчить учнів аналізувати юридичні джерела, узагальнювати та робити самостійні висновки. Під час проведення уроку Ганна Борисівна застосовує ІКТ (навчальна презентація, проектор). Використання наочності, ілюстративного матеріалу, технічних засобів навчання дозволяє не тільки викласти навчальний матеріал і закріпити його, а і глибше проникнути в суть вивченого матеріалу. Урок правознавства був емоційно насиченим, цікавим та змістовним.
Засідання методоб'єднання вчителів історії та правознавства, вчителів початкових класів Носковецького освітнього округу пройшло у робочій атмосфері.