Міжнародний День пам’яті про Чорнобильську катастрофу
Сьогодні, 26 квітня виповнюється 38 років від часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття. Тоді, у квітні 1986 року радіоактивним цезієм було забруднено ¾ території Європи. 8.5 мільйонів жителів України в перші дні після аварії отримали значні дози опромінення, близько половини мільйона з них померли від наслідків радіації. До кінця літа 1986 року понад 90 тисяч осіб було евакуйовано із зони зараження, 81 населений пункт України став безлюдним.
З нагоди вшанування Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу в філії «Коростівецька гімназія» були проведені тематичні години спілкування та бесіди.
Ця трагічна дата стала днем скорботи за жертвами ліквідації наслідків цієї страшної аварії. Їх вчинок – справжній подвиг, він став символом безмежної мужності сотень тисяч наших земляків. Самопожертва ліквідаторів аварії - це символ жертовності в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від зникнення. Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності, героїзму і самовідданості вогнеборців, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, усіх, хто боровся з наслідками страшної аварії. Безмежна шана і доземний уклін ліквідаторам, які живуть поряд з нами! Ціною неймовірних зусиль, власного здоров'я та життя вони зупинили ядерну біду, що панувала над аварійним енергоблоком та поширювалася далеко за його межі.
Цей весняний день для всього світу став втіленням скорботи за жертвами трагедії.
Щороку ми згадуємо і сумуємо за героями, які віддали власні життя заради наших.
Вічна і світла їм пам’ять!