Година пам’яті «Мовчазний крик Бабиного Яру»
Година пам’яті «Мовчазний крик Бабиного Яру»
Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Хроніка Голокосту – це біль і жах українського народу. Трагічне повсякдення 1941-го 1943-го років віддзеркалюють архівні документи, спогади очевидців.
29 вересня у Коростівецькій філії I-II ступенів Опорного ЗЗСО I-III ступенів №6 Жмеринської міської ОТГ була проведена година пам’яті «Мовчазний крик Бабиного Яру» для учнів 7-9 класів. Вчитель історії, Зрібняк Г.Б. та педагог-організатор, Новік К.С. підготували цікаву презентацію, яка супроводжувалася розповіддю вчителя. Трагедія Бабиного Яру та інші події Голокосту, масові вбивства, знецінення людського життя вплинули на загальну атмосферу в українському суспільстві, позначились на багатьох подіях історії України. Із шести мільйонів європейських євреїв, знищених нацистами та їх поплічниками у ході «остаточного вирішення єврейського питання», близько 1,5 мільйона були українськими євреями.
Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ). Загальна кількість загиблих українських євреїв можна оцінити в 1,8 млн. чол. У цілому Україна втратила близько 70% довоєнного єврейського населення. Це було складовою частиною трагедії Голокосту.